BilmeyenKalmasin.Com

Evde Diş Taşı Temizliği Nasıl Olur ? Diş Taşı ( Tartar ) Neden Olur ?

Bu yazımızda diş taşı diğer adıyla tartar konusunu sizler için açıklamaya çalışacağıaz. Diş taşı Nedir ? neden oluşur ? Diş taşı temizliği nasıl olur ? Evde diş taşı temizliği nasıl olur ? Evde diş taşı temizliği için yapılması gerekenler neler ? Evde diş taşı temizliği hakkında en çok sorulan sorular ve daha fazlasını bu yazımızda bulabilirsiniz. Şimdi yazımıza geçelim.

Diş Taşı Nedir ? Neden Oluşur ?

Yenilen her besin maddesi ve içilen her sıvı madde aslında dişlerimize yapışmaktadır. Bu dişlerimize yapışan artıklar bir süre sonra bakteri oluşturmaya başlar. Bu bakteri oluşumu çok kısa bir zaman da gerçekleşmektedir ve eğer bu süre içerisinde dişler fırçalanmazsa bu tükürüğünde bu maddeler üzerine çökmesiyle oluşum sertleşmeye başlar.

Diş taşlarının oluşum nedeni , yenen yiyeceklerden sonra dişlerin etrafında çeşitli tortuların oluşması ve yetersiz diş bakımı ile bu tortuların oluşmasının engellenmeyişidir. Yetersiz diş bakımı adına, az sayıda ya da düşük sürede diş fırçalama ve diş ipi kullanmama örnek olarak verilebilir. Ayrıca zamanla diş dişlerde ciddi problemler yaratabilen diş taşlarının kontrol ve gerekirse temizliği 6 ay da bir doktor vasıtası ile yapılmalıdır.

Diş taşı temizleme çeşitli imkanlarla evde yapılabilir ancak kanama gibi durumlar oluşursa, diş hekimine mutlaka danışılmalıdır. Peki evde diş taşı temizliği mümkün mü ? Evde diş taşı temizliği nasıl olur ? Evde diş taşı temizliği için yapılması gerekenler neler ? şimdi bu soruların cevaplarına bakalım

Evde diş taşı temizliği yapmak isteyenler için limon , karbonat , ceviz kabuğu ile yapılan bir çok yöntem mevcut. Bunlardan sonuç almanız ne kadar düzenli uyguladığınız ile doğru orantılı olarak değişir.

Evde Diş Temizliği Yöntemleri

1- Limonlu Macun ile diş taşı temizliği

Malzemeler:

Hazırlanışı:

2- Aloa Vera ile diş taşı temizliği

Malzemeler:

Hazırlanışı:

Bir çok alanda karşımıza çıkan aloa vera bitkisinin , diş taşı temizliğinde de etkin bir şekilde rol alabildiğini biliyor muydunuz ? İşte aloa vera’nın gücünden yararlanmanız için yapılması gerekenler.

3- Ceviz Suyu ile Diş Taşına Son!

Malzemeler:

Hazırlanışı:

En çok bilinen yöntemlerden biridir. Aynı zamanda en az malzeme isteyen bu bakımdan temini kolay yöntemdir. İnternet üzerinde

4- Hindistan Cevizi Yağı & Karbonat Güç İkilisi

Malzemeler:

Hazırlanışı:

Evde diş taşı temizliği yaparken aynı zaman da da dogal ve güzel kokulu birşeylerle temizleyim derseniz bu karışım tam size göre olacak. Evde diş temizleme ( tartar temizleme ) denince cevizden sonra ilk akla gelen yöntem olan karbonatın gücünü Hindistan cevizi ile ikiye katlayabileceğinizi biliyor muydunuz ? Nane yağlı bu tarif ile ferahlığın tadını çıkarabilirsiniz.

5- Aktif Kömür Diş Taşına Engel!

Malzemeler:

Hazırlanışı:

Aktif kömürden faydalanma , diş taşlarını temizleme de en etkili yöntemdir diyebiliriz. Diş taşı en kolay nasıl temizlenir diyorsanız aktif kömürün etkilerinden faydalanmayı mutlaka denemelisiniz. Son zamanlarda aktif kömür, bakım ürünlerinde sıkça kullanılmakta. Şimdi de diş taşını temizlemek için tercih ediliyor. Bembeyaz sonuçlar için siyah bir malzeme kullanacağız hiç aklınıza gelir miydi ? Aktif kömür kapsülünü nerden bulabileceğinizi bilmiyorsanız bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

Yukarı da yer alan yöntemlerin dışında hem diş tartarını evde yok etmek hem de dişleri beyazlatmak için farklı yöntemlerde mevcuttur. Aşağıda yer alan video da kabartma tozu ve limon kullanarak nasıl diş tartarlarından kurtulabileceğinizi ve dişlerinizi hangi doğal yöntemlerle beyazlatabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere evde diş taşı temizliği hakkında detaylı bilgiler verdik. İnternet üzerinde konuyla ilgili aramalar yaparsanız burada yazanların ve videoda yer alanların dışında daha bir çok farklı doğal üründen yardım alınabilmektedir. Biz yazımızı yazarken en çok bilinen yöntemleri ele almaya çalıştık.

Bu konuda sık sorulan soruları sizler için aşağıda cevaplandırıyoruz.

Sağlık ile ilgili başka bilgiler öğrenmek için buraya tıklayın

Bu yazımıza oy verir misin ?
Exit mobile version