Juno Hesaplama Nasıl Yapılır ? Juno Kadersel Eş Hesaplama

Juno kelimesi astroloji ile ilgili kişiler için oldukça tanıdık bir kelimedir. Peki ama Juno Nedir ? Juno ne işe yarar ? Juno hesaplama nasıl yapılır ? Astroloji de Juno’dan nasıl yararlanılır ? Doğum haritası ile juno hakkında nasıl bir bağlantı var ve Juno Kadersel eş hesaplama nasıl yapılır ? Bu yazımızda bu sorularınıza cevap vermeye çalışıcaz. Juno hesaplama ile ilgiliniyorsanız yazımızı mutlaka okuyunuz

Juno Nedir ? Ne işe yarar ?

Juno hesaplama konusuna geçmeden önce juno hakkında bilinmesi gereken bazı temel kavramları öğrenelim. Juno hakkında öncelikle şunu söylemek gerekir ; Juno Astroloji’de eş ve evlilik ile bağlantılıdır. Bir yılın üzerinde olan ve uzun süreli diyebileceğimiz ilişkilerde kişinin nasıl bir eşe sahip olmak istediğini , evlilik hakkındaki beklentilerini ve ihtiyaçlarını öğrenmede yardımcı olabileceği gibi , kişinin birliktelik süresince nasıl bir tavır içerisinde olacağını da anlatır.

juno hesaplama nasıl yapılır

Doğum haritasındaki Juno, harita sahibinin hayatına ortaklık edecek duygusal ilişkide olduğu partneri hakkında bilgi vermektedir. Aynı zamanda Juno evlilikle beraber kişinin yaşamının nasıl şekilleneceği konusunda da önemli bilgiler verecektir. Nişan, düğün, evlilik süreci, boşanmalar, anlaşmalar, mahkemeler vs. hakkında ipucu verecektir.

Doğum Haritası Hesaplamak için Tıklayın

Astroloji ile olan ilişkiler arttıkça doğum haritaları ile olan ilişki de günden güne artıyor. Doğum haritasında bulunan ve yapılan hesaplamalar ile bir çok sonucu ortaya koyabilen önemli noktalardan biri de Juno’dur. Kadersel birlikteliklerde eşin tanımı olarak düşünülmekle birlikte, evlilik dışında her türlü ortaklık ve karşılaştırmalı ilişkilerde de kullanılmaktadır. Uyum ve karmik bağ açısından önemli olabilecek ip uçları vermektedir.

Erkek haritalarında ise kadın iş ortağı veya birlikte çalışılan bayanları temsil eder. Uzun zaman önce kaybedilen veya unutulan aşkın bir gün gelip yine sizi bulması veya bir türlü bitirilemeyen ilişkiler bunun yanında da ruh eşi çözümlemelerinde çok fazlasıyla bilgi verir.

Juno Hesaplama Nasıl Yapılır ?

Juno’nun hesaplanması için bir takım bilgilere ihtiyaç vardır. Bu bilgiler ışığında internet ya da astrologlar yardımıyla doğum haritası oluşturulabilir. Juno’nun hesaplanması için ihtiyaç olan bilgiler doğum saati ve doğum yeri gibi bilgilerdir. Bu bilgilerle doğum haritası oluşturulduktan sonra Juno’nun hangi evde ve hangi konumda olduğu ortaya çıkıyor. Bu harita sayesinde ayrıca Juno’nun hangi burçta olduğu bilgisi elde edilebildiği gibi , gelecektiki müstakbel eşinin ya da sevgilinin nasıl biri olduğu hakkında da bilgi sahibi olman mümkün hale geliyor.

Doğum Yılına Göre Juno Nasıl Bulunuyor ?

Juno’nun nerede olduğunu merak ediyor ve Juno’nuzu bulmak istiyorsanız bir yıllık hesaplamalardan yararlanabilirsiniz. Juno, oldukça değişken bir yörüngeye sahip olduğu için bazı burçlarda 6 ay kalırken, bazı burçlarda ise 2 yıla kadar kalabiliyor. Bu nedenle Juno hesaplaması gerçekleştirilirken 1 yıllık Juno tarihleri göz önünde bulundurulabiliyor. Bu bilgi doğrultusunda sizler de doğum yılınıza göre Juno hesaplama yapabilirsiniz. Bu tarihler arasında doğdu iseniz, aynı satırda bulunan burç değeri de size Juno’nuzun yerini gösterecektir.

1 Ocak 1980 – 1 Ocak 1981 25 ° Yengeç 09 ‘

1 Ocak 1981 – 1 Ocak 1982 00 ° Akrep 35 ‘

1 Ocak 1982 – 1 Ocak 1983 13 ° Yay 58 ‘

1 Ocak 1983 – 1 Ocak 1984 29 ° Oğlak 37 ‘

1 Ocak 1984 – 1 Ocak 1985 28 ° Koç 35 ‘

1 Ocak 1985 – 1 Ocak 1986 10 ° Terazi 24 ‘

1 Ocak 1986 – 1 Ocak 1987 29 ° Akrep 09 ‘

1 Ocak 1987 – 1 Ocak 1988 11 ° Oğlak 37 ‘

1 Ocak 1988 – 1 Ocak 1989 13 ° Balık 30 ‘

1 Ocak 1989 – 1 Ocak 1990 10 ° Başak 33 ‘

1 Ocak 1990 – 1 Ocak 1991 13 ° Akrep 51 ‘

1 Ocak 1991 – 1 Ocak 1992 25 ° Yay 44 ‘

1 Ocak 1992 – 1 Ocak 1993 16 ° Kova 13 ‘

1 Ocak 1993 – 1 Ocak 1994 05 ° Yengeç 38 ‘

1 Ocak 1994 – 1 Ocak 1995 26 ° Terazi 37 ‘

1 Ocak 1995 – 1 Ocak 1996 10 ° Yay 41 ‘

1 Ocak 1996 – 1 Ocak 1997 25 ° Oğlak 10 ‘

1 Ocak 1997 – 1 Ocak 1998 14 ° Koç 40 ‘

1 Ocak 1998 – 1 Ocak 1999 04 ° Terazi 45 

Yukarıda yer alan tablo sayesinde , Juno’nun hangi gezegende olduğu bulunabiliyor. Örneğin 2000 yılında Juno, Akrep burcunda yer alıyor. Juno hesaplama konusuna , burçlara göre juno ne demek oluyor onu anlatmaya başlayalım

Burçlara Göre Juno Ne Anlama Geliyor ?

Juno Akrep burcunda

Ruhun ihtiyacı duygusal cinsel yoğunluk olan tutkulu partnerlerdir. Ama burada böyle partner istedikleri gibi aynı zamanda korkarlar o derinliğin içinde kaybolmaktan ve kaçabilir. Sürekli özel ilgi görme isteği, yalnızca hayatında ben olmalıyım diyerek kıskanç, psikolojik savaş veren biri olabilirsin. Partneri kendinden veya sexten mahrum bırakarak cezalandırabilirsin. Tutku ve hırsınızla seçimler yaparsanız kendinize zarar verirsiniz. Ama akrebin gerçek sevgi ve tutku tarafıyla seçim yaparsanız doğru partner gelebilir. Öncelik kendi içinizdeki korkuları yenmelisiniz. Manipule etmeden sadece severek yaklaşın. Beyindeki kuşku şüpheyi yenmeden doğru partneri bulmak zorlaşır.

Juno Boğa burcunda

Denge ve sağlamlık önemlidir. Güvenilir inanılır partner ararlar. Duygusal ve tensel bağ güçlü olsun isterler.Aşırı sahiplenirler ve partneri boğabilir.Maddi gücü iyi sağlam partner arayışı vardır.Sabit inatçı değişime direnen partnere çekilebilirlermaddi güvenlik kararlı ve sadık eş ararlar ve bunu karşılamadığında karşı taraf saldırgan olabilir.

Juno Koç burcunda

Juno koçta baskın iddialı egoist tavırlar sergiler ilişkilerinde asabiyet ve öfke patlamaları vardır. Kendi gücünü eşe sevgiliye yansıtabilir. Ve hayatına bu tip insanlar çeker. Partneriyle rekabet halindedir. İlişkilerinde denge kurmakta zorlanır. Kendi benlik ihtiyaçlarını bastırdıkları için benliklerini bastıran insanlara denk gelirler. Ayrıca girişimci, cesur, korkusuz, ateşli önde çıkan partner isterler. Partneriniz rakibiniz değil canlarım. Savaşmayın yani asice saldırganca değil yumuşak yaşayın ilişkiyi adım atın. Rekabet etmeyin yan yana olun. Hep bu tarz adamları çekiyorum diyorsanız ruhunuzla olan kavgayı bitirin.

Juno İkizler burcunda 

Zeki konuşkan iletişim kurabildikleri partner isterler. Sözel olarak uyarılmak zihnen konuşabilmek ve ya anlamalarını bekler. Konuşan partner ister ama kendisi iletişime geçmez sanki karşı tarafın zihninde çip var bizi anlayacaklar. Asla sessiz insana katlanamaz. Gizemli konuşmalar sevmez. Konuşan çok yönlü olan sürekli araştıran pratik zekalı insanlar ruhuna iyi gelir. İlişkinin içinde iyi arkadaş olabilmelidir. Günlük hayatta sürekli iletişim halinde olmak sürekli zihinsel olarak hissedebilmek ister. Birden fazla ilişkiyi idare etme yeteneğine sahiptirler. Juno ikizlerseniz eğer konuşmayan partnerden uzak durun. Ama sizde konuşun ilişkide doğru iletişime geçebilmeyi öğrenmek önemli olan. Yani ilk iletişiminiz kendinizle olsun. Ben kendimle konuşmaya başladım derken astronot oldum 

Juno Yengeç burcunda

Ruhunun ihtiyacı olan ilişkisinde beslenmek duygusal yakınlık kurmak fedakarlık yapmak her şeyini paylaşmak partneriyle olan hayatını ön plana almaktır. Bu ihtiyaçları karşılanmadığında huysuz gergin sinirli veya fazla boğan bağımlı olan bir partner olabilir. Ve genelde hep fedakarlık yapacağı mızmız partner hayatına çekerler. Dersleri budur birine fedakarlık yaparken karşılık beklememek karşı taraf bunu bizden talep etmeden yapıyorsak oda aynısını yapmadı diye suçlayamayız. Her şeyden önce kendi ruhunuzu beslemek önemlidir.

Juno Aslan burcunda 

Ruhunun ihtiyacı olan sürekli onu beğenen pohpohlayan ilgili olan flörtöz romantik partner arayışı vardır. Partneriyle gurur duymak yaşamın sahnesinde etkin rol oynayan partner isterler. Kendini beğenmiş üstünlük taslayan partnerlere denk gelebilirler. Çünkü partneriyle gurur duymaktan çok kendiyle gurur duymayı öğrenmelidir. Ruhu bu frekansa ulaşırsa onu yukarı taşıyan bir partner gelecektir. Kıymetinin bilinmemesi hafife alınmak, reddedilmek, ihmal edilmek vb. davranışlara maruz kalma olabilir. Ve duyduğum cümle bunu bana nasıl yapar. Yapar canım yapar çünkü sen önce kendine kıymet vermeyi öğrenmeli ruhun.

Juno Başak burcunda

Ruhunun ihtiyacı olan çalışkan temiz titiz düzenli bir partnerdir. Ama mükemmel ilişki aramaktan her şeyi eleştirmekten partneri bulamaz. Sürekli onu kontrol eden eleştirisel partnerlere çekilir buradaki amaç kendi içindekini dışarıdan eylem olarak görür. İlişkiyi evliliği bir hizmet gibi görür. Aynı şekilde partnerden bunu bekler olmadığında huysuzlaşabilir.Takıntılı hale gelebilir. Mükemmeli aramayınmükemmelleştirin emek verin.

Juno Terazi burcunda

Ruhunun ihtiyacı olan zeki sanatsal uyumlu bir zevkli partnerdir. Cana yakın sıcak samimi ilişkilerde mutlu olur. Her şeyi onunla yapmak sürekli fikir almak vardır. Ve fikirleri onaylansın ister. Ve eşitliği bulamaz ise uzlaşmayan kavgacı biri olabilir. Burada önemli olan kendiniz karar almayı öğrenmek onay ihtiyacından özgürleşmektir.

Juno Yay burcunda

Ruhunun ihtiyacı olan gezmeyi seven araştıran kültürlü akademi ruhlu partnerdir. Ruhun zenginleşmeye kültür tanımaya bilgiye ihtiyacı vardır. İnanç konusunda farklı veya yabancı kültürde bir partnere çekilebilirler. Abartılı beklentiler yapmamak önemlidir. Gelecek hayallerini paylaştığı insanlar gelecektir. Burada önemli olan kendi ruhundaki macera duygusunu ne kadar deneyimledikleridir. Juno yayda ise eğer bol bol gezin seyahat edin ki junonunuzu belki yollarda bulabilirsiniz.

Juno Oğlak burcunda

İlişkilerde derinlik ve uzun vadeli bağlılık garantisi ararlar. Bu yüzden teminat isterler. Yani ilişki başlar başlamaz evleneceksen gel der. Nikah onlar için garantidir. Kendi itaatlar olduğu kadar karşıdan da bunu bekler. Saygı ve istikrar önemlidir. Eğer bunu bulamazlarsa duygusal olarak geri çekilir soğuk davranır. Burada önemli olan kimse bizimle ömür boyu olmayabilir. Garanti olan hiçbir şey yoktur. Bu esnekliği kazanırsanız ilişkileriniz daha kolaylaşır. Hem kim tanımadan evlenir ki?

Juno Kova burcunda

Ruhun ihtiyacı olan kişisel özgürlüğü tanıyan partnerdir. İlişkilerinin dışındaki hayatlarına da önem verirler. Özgürlük temel ihtiyaçtır. Romantizm geri planda kalır ve arkadaşlık daha öndedir. İlişkide özgürlük ve kişisel haller tehdit altına girdiyse dengesiz güven vermeyen tutumlar sergileyebilir. Eğer juno kova ve kıskançsanız ruhunuzun ihtiyacı olan partneri bulmakta zorlanırsınız.

Juno Balık burcunda

Ruhun ihtiyacı olan en yüce ideallerini ilişkileri aracılığıyla gerçekleştirir. Sonsuz güven sevgide kendini kaybetmek ister. Kendisine bağlı partner ister aynı şekilde bağımlılık geliştirir. Ve bunu bulamazsa kurban bilincihayallere sığınma hayali ilişkiler kurmak acı çekme gibi durumlara sığınır. Burda önemli olan aradığınız sevgiyi ilk önce kendi içinizde oluşturmaktır.

Bu yazımızda sizlere Juno hakkında bilgilendirme yaptık ve Juno ne işe yarar , Juno hesaplama , juno hesaplama da ihtiyaç olan bilgiler , juno burçlarına göre karakterler hakkında bilgiler yazdık.

Birbirinden ilginç daha fazla yazımızı okumak için buraya tıklayabilirsiniz

Bu yazımıza oy verir misin ?
1 yorum
  1. […] İlgini Çekebilir : Juno Hesaplama Nasıl Yapılır ? Juno Kadersel Eş Hesaplama […]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.