Hotmail Şifremi Unuttum, Nasıl Alabilirim ?

Çeşitli sebeplerden Hotmail Şifremi Unuttum diyenleri görebiliyoruz. Bu yazıyı okuyorsanız siz de bu kişilerden birisinizdir muhtemelen.  Güvenlik amacıyla yaptığımız şifreler kimi zaman bizi o kadar zorluyor ki ne yapacağımızı şaşırıyoruz. Yok en az 6 harf olsun yok büyüklü küçüklü olsun yok yanında süsü olsun.. Sürekli bi ekleme yaptığımız şifremizi bir de sık kullanmıyorsak akıldan tamamen gidebiliyor. Bu yazı da Outlook veya Hotmail şifremi unuttum diyen kişiler için oldukça detaylı bir rehber hazırladık. Hazırladığımız rehberde yer alan adımları uygulayarak popüler e-posta hizmetinde yer alan hesabınızı yeniden alabilirsiniz.

E-posta hesabınızın parolasını unutmanız, büyük problemlere yol açabilir. Sonuçta size gönderilen belki içerisinde çok önemli veriler , bilgiler ya da önemli iletişimler olan e-postalara erişemezsiniz.  Eğer hesabınızın parolasını unuttuysanız endişelenmenize gerek yok. Aşağıda sizler için adım adım ne yapmanız gerektiğini yazıyor , sonrasında da bu adımları açıklıyoruz.

Hotmail Şifremi Unuttum, Yeniden Nasıl Alabilirim?

  • Hotmail hesap kurtarma sayfasını görüntüleyin.
  • E-posta, telefon numarası veya Skype adını yazın.
  • “İleri” butonuna basın.
  • Hesabınıza kayıtlı telefon numarası çıkacak.
  • Seçeneği işaretleyin.
  • Telefon numaranızın son dört hanesini yazın.
  • “Kod alma” butonuna tıklayın.
  • Telefonunuza gelen kodu kutucuğa girin.
  • Yeni parola oluşturun.

Popüler e-posta servisinde yer alan hesabınızın şifresini sıfırlayabilmeniz için ilk olarak hesap kurtarma sayfasını ziyaret etmeniz gerekiyor. Web sayfasını ziyaret ettikten sonra e-posta adresi, telefon numarası veya Skype adını yazın. Bu bilgiyi yazdıktan hemen sonra “İleri” butonuna basın.

Bir sonraki aşamada e-posta hesabınıza kayıtlı olan telefon numarası çıkacak. Telefon numaranızın yer aldığı seçeneğini işaretleyin. Hesabın size ait olduğunu doğrulamak için telefon numarasının son dört hanesini kutucuğa yazmanız gerekiyor.

Telefon numarasının son dört hanesini kutucuğa yazdıktan sonra “Kod alma” butonuna tıklayın. Bu işlemin ardından cihazınıza gelen kodu kutucuğa girin. Kodu girdikten sonra yeni parola oluşturun. İşlemi tamamladıktan sonra artık hesabınıza yeni parolanız ile giriş yapabilirsiniz.

Eğer sistemde kayıtlı olan telefon numarasının yer aldığı telefona şu anda erişemiyorsanız, uygulayabileceğiniz bir yöntem mevcut. Hotmail hesabını kurtarma sayfası üzerinden e-posta adresinizi yazdıktan sonra karşınıza çıkan telefon numarasının altında bir seçenek daha göreceksiniz.

Telefon numarasının yer aldığı sayfada bulunan “Bende bunlardan hiçbiri yok” seçeneğini seçin. Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra yeni bir sayfa açılacak. Açılan sayfa üzerinden “Sizinle nereden iletişim kuralım?” Bölümünden kurtarmaya çalıştığınız e-posta adresinden farklı bir adres girmeniz gerekiyor.

Söz konusu kısımdan farklı e-posta adresi yazdıktan sonra alt bölümden görselde gördüğünüz güvenlik kodunu girin. Bu bilgileri girdikten hemen sonra “İleri” butonuna basın. Hesabın size ait olduğunu kanıtlamak için soruları yanıtlayın. Daha sonra işlemi tamamlayın.

Bu yöntemleri uyguladıysanız fakat buna rağmen hesabınızı kurtaramadıysanız Microsoft’un internet sitesi üzerinden hesap destek formu oluşturabilirsiniz

Bu yazımıza oy verir misin ?
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.