Link Kısalt Para Kazan Nedir ? Nasıl Çalışır ? En İyi Siteler

Link kısaltarak para kazanılır mı  ? Link kısalt para kazan siteleri gerçek mi ? Link kısaltarak para kazanma nasıl yapılır ? En iyi Link kısalt para kazan siteleri neler ? Bu yazımızda bu ve bunun gibi daha nice bir çok soruyu sizler için cevaplandırmaya çalışacağız. Link kısaltarak para kazanmayı hedefleyenler için rehber niteliğindeki yazımızı okumaya başlayabilirsiniz..

Link Nedir ? Link Kısaltma Nedir ?

Bu sorunun cevabından önce Link kelimesinin ne olduğunu açıklayarak başlayalım. Link , web üzerinde gördüğümüz sayfalar arasında geçiş yapmamızı sağlayan URL yönlendirmeleridir. Web sayfasını gezen kullanıcının tıklama yardımı ile başka sayfalara geçmesine yardımcı olan genelde altı çizili olarak gösterilen kelimeler ya da “www” ile başlayan satırlardır.

Linkler genelde www.siteadı.uzantı/konubasligi.html şeklinde uzun bir yapıya sahiptir. Bu görüntü özellikle sosyal medya paylaşımlarınızda çirkin bir görünteye sebep olmakta ya da kelime kısıtından dolayı anlatmanız gerekenleri daha az kelimelerle anlatmanıza sebep olabilmektedir. Bu sebeple Link kısaltma sitelerine ihtiyaç doğmuştur. Uzun linklerin  www.abc.xy/aab gibi daha kısa bir formata dönüştüren sitelere link kısaltma siteleri denir.

Link Kısalt Para Kazan Siteleri Nasıl Çalışır ?

Kısaltılan linke ziyaretçi tıkladıktan sonra önüne reklam çıkan bir sayfa çıkar ve reklamın gösterim süresi geriye doğru işler. Geri sayma kimi zaman 5 kimi zaman 10 saniye olabilmektedir. Bu süreçte ziyaretçi mecburi olarak bekler ve devam et yazısı çıkınca çıkan butona tıklar. Genellikle ziyaretçi bir sonraki sayfaya geçer veya bir başka reklam sayfasına yönlendirilir bu sayfayıda geçtikten sonra girmek istediği esas sayfaya yönlenir.

Ziyaretçi gitmek istediği sayfaya ulaşana kadar reklam gösterimi izler. İşte bu reklamlardan elde edilen gelir , link kısaltma sitesine – url kısatlma sitesi – aktarılır. Link kısaltma sitesi de elde ettiği bu kazancının bir kısmını linklerini kısaltıp yayan ve ziyaretçi gelmesine yardımı olanlara aktarır. Sonuç Reklamı izleyen 10 sn sonra istediği sayfaya ulaşır , Reklam sahibi olan link kısaltma sitesi 3 birim para kazanır ve bunun 1 birimini sizinle paylaşır.

CPM nedir ?

Link Kısalt Para Kazan sitelerinde en çok görülen duyulan kelimelerin başında CPM kelimesi gelir. Peki nedir bu CPM ? Ne işe yarar ? Şimdi bu konuyu açıklayalım.

CPM Tıklama başına verilen paradır. Bu oran çok çok çok küçük bir orandır. Genelde 10000 ( 10 bin ) üzerinden verilir sitesine göre 15-25 TL arasında değiştir. Yani bu şu anlama gelir. CPM’i 15 olan bir sitede 15 TL kazanabilmek için , kısalttığınız linklerden 10 bin tıklama almalısınız. Alt ödeme limiti 30 tl olan bir siteden ödeme alabilmek için ise 20 bin tıklama almanız gerekiyor. Peki bunlar yapılabilir rakamlar mı ? Eğer elinizde güçlü sosyal medya hesapları varsa , Telegram kanalları varsa , ziyaretçisi bol web siteleri varsa çokta zor değil.

CPM oranları yabancı Link kısalt para kazan sitelerinde yaklaşık 5-6 grupta gösterilir. İlgili sitelerde “Payout Rate” kısmına tıklarsanız size Türkiye’den gelen ziyaretçilerden tıklama başına ne kadar para geleceğini görebilirsiniz.  Amerika , İngiltere gibi ülkeler 1. Grupta yer alırken 10000 bin gösterime 30-35 dolar arası para gelirken , Türkiye gibi ülkeler genelde son grupta yer alır ve 3 ile 7 dolar arası bir gelir.

Link Kısalt Para Kazan Nasıl Yapılır ?

Bu işlemi yapabilmek için çok ciddi takipçisi olan sosyal medya hesaplarına ya da ziyaretçi sayıları yüksek web sitelerine ihtiyacınız  var. Buralarda paylaşacağınız linkler sayesinde yüksek tıklanmalar elde edebilirsiniz. Link tıklatma gruplarını tavsiye etmemekteyiz. Bunun sebeplerinden başlıcaları , hep aynı iplerden tıklama gelirse , hesabınızın kapanma ihtimalinin olması. İkincisi ise az öncede dediğimiz gibi 30 l kazanmak için belki 20 bin tıklama gerekecek , böylesi bir tıklama oranı yakalayabilmek tıklama grupları ile imkansıza yakın.

Link Kısalt Para Kazan Siteleri Ödemeyi Nasıl Yapar ?

Türkiye kaynaklı Link kısalt para kazan siteleri genelde ödemeleri Havale , EFT yöntemleri ile yapıyor. PAPARA hesabınızın olması size bu bakımdan büyük fayda sağlayacaktır. Yabancı kaynaklı siteler ise PAYPAL  , Bitcoin gibi yollarla para transferi yapmaktadır. PAYPAL Türkiye’de kapalı olduğu için Bitcoin hesabı açıp , cüzdana bitcoin transferi isterseniz ödemeniz sorunsuz yapılacaktır.

En İyi Link Kısalt Para Kazan Siteleri

TR link

TrLink Link Kısalt Para Kazan

Link kısalt para kazan siteleri arasında özellikle TR link , Türkiye kaynaklı siteler arasında öne çıkmaktadır. Bu siteyi diğerlerinden ayıran en önemli özellikleri , kolay reklam geçişi , yüksek CPM oranları ve Anında ödeme alabilme özellikleridir. 20 Ekim 2022 de piyasadaki 7. Senesini yaşayan TR link ödemeler konusunda son derece güvenilirdir. Ayrıca CPM oranları belli başlı bayram günlerinde daha da yüksek kazanç getirecek şekilde arttırılmaktadır. PAPARA ile sorunsuz anında ödeme alınabilmektedir. Tr link , Url Kısaltma ile para kazanma siteleri arasında bizim birinci tercihimizdir. Kayıt olmak isterseniz buradan kayıt olabilirsiniz => TRLink Kayıt

Pubiza

Link TL olarak yayın hayatına başlayan daha sonra Pubiza olarak büyük bir dönüşüm yaşayan site yüksek cpm oranları ile dikkat çekiyor. Güncel CPM oranı 1000 tıklama başına 27 tl dir. Ödemeler konusunda kesinlikle güvenilir bir firmadır. PAPARA ve PAYPAL ile para çekmek mümkündür. Ödemeler ay ortası ve ay sonu olacak şekilde ayda 2 kez yapılır.  Tıklama kolaylığı TR link’e göre bir tık daha zordur. Kayıt olmak isterseniz buradan kayıt olabilirsiniz => Pubiza Kayıt

Ouo.io

En köklü link kısalt para kazan sitelerinden biridir. Yabancı kaynaklıdır. PAPARA ödemesi mümkün değildir , onun yerine ödemeleri bitcoin olarak alabilirsiniz. Türkiye için CPM Oranı 1000 gösterim için 1,5 dolardır. Ödemeler için biraz bekletse de kesinlikle yapılmaktadır. Reklam geçmesi oldukça kolaydır.  Tüm kazançlar dolar üzerindendir. Kayıt olmak isterseniz buradan kayıt olabilirsiniz => Ouo Kayıt

Buraya kadar yazdığımız link kısaltma siteleri sizlere para kazandıran kısaltma siteleriydi. Link kısalttığı halde para kazandırmayan sitelerde mevcuttur. Bunlar arasında en popüler olanı da bit.ly dir. Bu sitede linkinizi kısaltıp paylaşırsanız , linke tıklayan ziyaretçi hiçbir reklam ile karşılaşmadan direkt belirttiğiniz siteye ulaşacaktır. Belirttiğiniz linke kaç kişi tıklamış gibi istatistiklere bit.ly sitesinden sahip olabilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere Link Kısalt para kazan yöntemini , nasıl çalıştığını , güvenilir olup olmadığını anlatmaya çalıştık. Piyasadaki en iyi link kısalt para kazan sitelerini de sizler için tanıtmaya çalıştık. Konuyla ilgili eklemek istediklerinizi ya da bizimle paylaşmak istediğiniz bilgileri bize yazabilirsiniz.

İnternetten para kazanma ile ilgili benzer yazılar okumak isterseniz bu linki kullanabilirsiniz => Para Kazan

Bu yazımıza oy verir misin ?
1 yorum
  1. […] kısaltarak para kazanmak istiyorsanız buraya tıklayınız : Link Kısalt Para Kazan Nedir […]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.