Psikolog Tuba Kılıç : Evli bir kadın evli bir erkeğe aşık olabilir

Bu yazımızda sıradışı bir iddia ile karşınızdayız. İddiamız : ” Evli bir kadın evli bir erkeğe aşık olabilir ” bunu söyleyen ise bir bayan ve bir psikolog , Tuba Kılıç hanım. Peki bu gerçekten mümkün mü ? Evli bir kadın başka bir erkeğe zamanla aşık olabilir mi ? Bu durum normal mi ? İşte Psikolog Tuba Hanım’ın gündemi sarsan iddiaları..

tuba kilic kidmir , tuba kilic evli kadınlar evli adamlarla olabilir

Bekir Develi’nin youtube programına konuk olan Psikolog Tuba Kılıç ‘ın sözleri adeta sosyal medyada bomba etkisi yarattı. Geçen sene yayınlanan bu videodaki bazı sözler bugün gunümüzde tekrar gündem oldu. Kılıç’ın gündem olan sözü aynen şöyle

“Duyguları kontrol edemezsiniz. Yine söylüyorum çok iddialı olacak. Evli bir kadın başka evli bir adama aşık olabilir .Bu meşru helal demek değil. Duygusunu kontrol edemez. Ya da başka bir adam, ya da kendinden yaşça büyük bir adama aşık olabilir. İlgi besleyebilir. Burada bunu asla kınayamayız. Yargılamayız.”

Tuba Kılıç bu açıklamasının hemen ardından da yanlış anlaşılmaktan korktuğunu ifade ediyor ve cümlelerine devam ediyor

Önemli olanın beslenilen duyguyla hareket etme biçimidir. “Birini sevmek ahlaksızlık değildir. O sevgiyle ne yaptığın önemli. Ahlaklı bir duruş mu? Bağrına taş basıp nefsine gem vurduğun mu? Allah’a sığındığın mı? Budur yani”

Tuba Kılıç Kimdir ?

Ankara’da 1984 yılında doğmuştur. Tevfik İleri İmam Hatip Lisesinden mezun olduktan sonra Psikoloji lisans eğitimini İngiltere’de Northumbria University’de okuyup tamamlamış ve burada ikinci derece onur diploması almayı başarmıştır.

General Hospital Hadrian Mental Clinic Service’te stajını yaptıktan sonra, 2012 yılında Türkiye’ye kesin dönüş yaptı. Aile Danışmanlığı, Oyun Terapisi, Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimleri almıştır. Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesinde Sosyoloji yüksek lisansını tamamlamış ve Psikolog ve aile danışmanı olarak danışanlara hizmet vermektedir. Tuba Kılıç aynı zamanda Diyanet TV’de psikoloji programları hazırlayıp sunmaktadır. Evli ve bir çocuk annesidir.

Tuba Kılıç gündem olan Evli bir kadın evli bir erkeğe aşık olabilir videosu

Aşağıdaki video gündem olan sözlerin geçtiği videonun full halidir.

Tuba Kılıç Ne Demek İstiyor ?

Aslında burada psikolog hanım evli bir kadın başkasını da sevebilir bu yüzden de başka bir adama kaçıp gitmesi normaldir tarzında bir cümle kurmuyor. Cümle belki bu anlama gelse de esas düşüncesinin bu olmadığı sonrasında gelen cümle düşünüldüğünde başka bir anlam alıyor.

İlginizi Çekebilir :  Juno Kadersel Eş Hesaplama

İlişkiniz ya da evliliğiniz kötü gidebilir. Bir evlilik yapmış olmanız ve hala bu evliliğin içinde devam ediyor olmanız , duygularınızın tamamen köreldiği anlamına gelmiyor. Kalp sevmeye devam edebiliyor. İstemediğiniz bir evlilik yapmış olabilirsiniz ya da bir mecburiyet içinde bu ilişkiyi devam ettiriyor olabilirsiniz. Bu durum sizi başka bir adamı sevmenizden alıkoyamaz. Hatta bu adam evli bile olsa. Burada anlatılmak istenen sonraki süreçte sizin nasıl davrandığınız. Evet evli bir adama aşık olabilirsiniz ama bundan sonra ne yapacaksınız ? Kendi evliliğinizi ve karşının evliliğini hiçe sayıp , yasak aşk yaşamaya mı başlayacaksınız ya da hukuki ve ahlaksal yönlerden doğru adımlar atıp kaderin size neler getireceğini mi bekleyeceksiniz.

Aşk ve ilişkiler üzerine benzer yazılar okumak için askdersi.com adresini takip edebilirsiniz.

Bu yazımıza oy verir misin ?
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.