Kaşları Daha Kalkık Göstermek İçin Yapmanız Gerekenler

Kaşları Daha Kalkık Göstermek için yapılması gerekenler neler ? Daha kalkık görünüşlü kaşlar için yapılması gerekenleri bu yazımızda sizlere anlatmaya çalıştık. Kısa ve net bilgiler ile dolu bu yazımızı okumaya başlayabilirsiniz.

Düşük kaşlar daha yorgun ve yaşlı bir görünüme neden olabiliyor. Bu da kimsenin tercih etmeyeceği birşey tabiki. İnsanın görünüşü , kendi özgüvenini arttıran en önemli unsur ve özgüvenin artması günün güzel geçmesi demek. Eğer paranız çok ise Kaşları kaldırmak için botoks ve estetik yaptırabilirsiniz. Ya da buradaki Bazı hileler ile kaşları botoks ve estetik olmadan daha kalkık göstermekte mümkün olabiliyor.

Yüzümüzde ifadeyi ve duyguları en iyi gösteren bölümler arasında kaşlar yer alıyor. Kaşların kalkık görünmesi daha genç ve diri görünmek isteyenler tarafından tercih ediliyor. Yukarı da değindiğimiz gibi Düşük kaşlara estetik operasyonlar ve botokslar sayesinde müdahale edilebiliyor. Fakat bunları yapmak istemeyenler içinde çok kolay yapabilecekleri çözümler bulunuyor.

DOĞRU KAŞ ALIMI

Kaşlarınızın yanlış alınması tüm ifadeyi değiştirebiliyor. Fazla ince alınan kaşlar veya kalın bırakılan kaşlar düşük kaşlara neden oluyor. Kaşları alırken fazla inceltme yapılmadan yukarı doğru almak gerekiyor.

KAŞLARINIZIN ALTINA AYDINLATICI SÜRÜNÜZ

Kaşlarınızın altına süreceğiniz uygun tondaki aydınlatıcı ile gözleriniz çok daha aydınlık ve canlı gözükecektir. Aydınlatıcı kaşlarınızın daha kalkık gözükmesini sağlayacaktır. Üstelik kullanacağınız parlak ürün ile yüzünüze dinamik ve canlı bir ifade katabilirsiniz. Kullanacağınız parlak ürünü ince bir tabaka halinde sürmeye özen gösterin. Aksi takdirde bol ve özensiz uygulanan malzeme sizi doğallıktan uzaklaştırabilir

SAÇLARINIZI ÇEKEREK DAHA KALKIK KAŞLAR MÜMKÜN

Göz hizanızın yanlarından çekeceğiniz birkaç tutam saçı arkadan görünmeyecek şekilde toplayabilirsiniz. Bu sayede kaşlarınız çok daha kalkık gözükecektir.

KAŞLARINIZI SABİTLEYEBİLİRSİNİZ

Kaşlarınızın daha uzun süre kalkık görünmesi için kaş sabunu, kaş jeli kullanabilirsiniz. Kaşlarınızı yukarı doğru tarayarak genç ve dinç görünüme kavuşabilirsiniz.

KAŞLARINIZI DOĞRU ŞEKİLDE TARAMAK ÇOK ÖNEMLİ

Kaşları Daha Kalkık Göstermek için yapabileceğiniz son seçeneğimizden bahsedelim. Kaşlarının iç kısmını tamamen yukarı, dış kısımlarını ise 45 derecelik açıyla tarayarak kalkık kaş görünümünü elde ettikten sonra, kaşlarının kuyruk kısmına kaş kalemi uygulayabilirsin. Kaş kalemini uygularken, kaşlarının bittiği hizadan biraz daha yukarı doğru hareket ettirebilirsin. Daha profesyonel bir makyaj yapmak isterseniz kaş taraklarını da edinebilirsiniz.

Daha fazla güzellik tiyosu için ilgili kategorimizi takip edebilirsiniz : Güzellik

Bu yazımıza oy verir misin ?
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.