2022 Ramazan Bayram Tatili Ne Zaman ?

Merakla beklenen bir Mübarek Ramazan daha geldi ve günler geçtikçe sona doğru yaklaşıyoruz. Ramazanın son 10 gününe girdiğimiz şu günlerde hemen hemen herkesin aklında Ramazan Bayramı var. Ramazan Bayramı ne zaman başlıyor ? Ramazan Bayram tatili kaç gün sürecek ? Ramazan bayramı 9 gün oldu mu ? gibi sorulara cevapları sizler için hazırladık. İşte 2022 Ramazan Bayramı ile ilgili en net cevaplar..

On bir ayın sultanı ramazan ayı 2022 yılında 2 Nisan’da başladı. Ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik krizden dolayı bu Ramazan biraz daha sofralar sönük kalsa da bir şekilde 2 Nisan’da başlayan Ramazan için son günlere girildi.  Müslümanlar için büyük öneme sahip olan, 11 ayın sultanı Ramazan ayı 1 Mayıs günü son bulacak.

Ramazan Bayram Tatili Ne Zaman ?

Sevdiklerini ziyaret etmek isteyenler veya iş hayatından sıkılıp küçük bir tatil kaçamağı yapmayı planlayanlar için Ramazan Bayramı , 1 Mayıs’ta Ramazanın son bulduğu gün olan Arefe gününün ardından  2 Mayıs 2022 tarihinde,  son günü ise 4 Mayıs 2022 tarihinde olacak.  Özetleyecek olursak ;

  • Ramazan Bayramı 1. Gün: 2 Mayıs Pazartesi
  • Ramazan Bayramı 2. Gün: 3 Mayıs Salı
  • Ramazan Bayramı 3. Gün: 4 Mayıs Çarşamba

Ramazan Bayram Tatili Kaç Gün ?

Ramazan bayramını evinde geçirme düşüncesi olmayanların merakla beklediği bir başka soru ise 2022 de Ramazan Bayram tatili kaç gün olacak ? Tatilin 9 gün olmasını bekleyenler için belirtmek isteriz ki henüz net bir açıklama yapılmadı. Diyanet’in 2022 dini günler takvimine göre bayramın birinci günü 2 Mayıs. Bayram tatilinin 9 gün olması için hafta sonu ile birleşmesi gerekecek. Ancak şimdilik resmi bir açıklama gelmediğinden Ramazan Bayramı tatilinin 4 gün olması bekleniyor.

Ramazan Bayramı İle ilgili daha fazla bilgi almak için buraya tıklayın.

Benzer Güncel konularda bilgi almak için ilgili kategorimizi takip edebilirsiniz : Gündem

Bu yazımıza oy verir misin ?
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.