Instagramı Bilgisayarda Kullanma Yolları

Instagramı Bilgisayarda Kullanma ne yapmak gerekir ? Bilgisayarda İnstagram kullanmak için uygulanması gereken yollar neler ? İnstagramı bilgisayarda kullanmak ne gibi faydalar sağlar ? Eğer bu soruların cevaplarını merak ediyorsanız ve bilgisayarınız üzerinden instagramı nasıl kullanacağınızı bilemiyoranız yazımızı sonuna kadar okumanızı tavsiye ederiz.

İnstagram günümüzün en popüler sosyal medya araçlarının başında geliyor. Milyonlarca kullanıcı bu platform üzerinden istediği kişiye ulaşıp etkileşime geçebiliyor. Bir cep telefonu uygulaması olarak doğan ve gelişen instagram günümüzde bilgisayar kullanıcılarına da hizmet veriyor. Eğer siz de instagramı bilgisayarınız üzerinden kullanmak istiyorsanız size bu yazımızda açıklamaları ile birlikte tam 4 adet yöntem sunacağız. Aralarından istediğiniz yöntemleri seçebilir ve uygulayabilirsiniz.

Instagramı Bilgisayarda Kullanma Yolları Nelerdir ? 

Instagram Windows Uygulaması

Öncelikle en kolay yolla başlayalım. Instagram’ın Windows Mağaza’da yer alan bir Windows 10 uygulaması bulunuyor. Bu uygulamayı yüklediğinizde telefonunuzdakine benzer bir arayüzle karşılaşıyorsunuz ve takip ettiğiniz içeriklerden haberdar olabiliyorsunuz. Direkt mesaj gönderme, beğenenleri görme, fotoğrafları beğenme ve yorum yapma, kullanıcı arama ve takip etme, içeriklerinizi silme ve profil düzenleme gibi temel seçeneklere ulaşabileceğiniz bu uygulamada ne yazık ki fotoğraf yükleme özelliği mevcut değil.

Takip ettiğiniz kullanıcıların hikayelerini izleyebileceğiniz ve sol üstteki kamera simgesine dokunarak hikaye yükleyebileceğiniz uygulama, fotoğraf yüklemek isteyenleri hayal kırıklığına uğratacaktır. Bu nedenle başka bir çözüme devam edebilirsiniz.

Instagram’ın Web Sürümünü Kullanın

Instagram’ı bilgisayarınızdan kullanabilmeniz için geliştirilen web sürümü ile birçok işlemi kolaylıkla gerçekleştirebilmeniz mümkün hale getirildi. Fotoğraf ve hikaye paylaşımının dışında hemen hemen her özelliği artık web sürümünde kullanabiliyorsunuz. Yapmanız gereken tek şey, tarayıcınızın adres çubuğuna instagram.com yazarak web sürümüne ulaşmak kadar kolay.

Alternatif Uygulamaları Deneyin

Köklü bir Instagram kullanıcısıysanız ve yukarıdaki seçenekler sizin için yeterli gelmediyse, en iyi seçenek üçüncü parti Instagram uygulamalarını denemektir. Birçok geliştirici, Windows için geliştirdiği Instagram uygulamalarıyla haber kaynağını görüntüleme, fotoğraf yükleme, filtreler uygulama ve hashtagler’de arama yapma gibi özellikler sunuyor. Belki bir gün Instagram da resmi uygulamasında, tüm özellikleri kullanabilmemize izin verecektir. Şimdilik böyle bir durum olmasa da, hayalini kurmak serbest. Yalnız bu yöntemin bir derece riskli olduğunu da belirtmek isteriz. Kullandığınız 3. parti yazılımlar kötü amaçlı olabilir ve giriş için kullandığınız şifreler başkalarının ellerine geçebilir.

Android Emülatörleri Kullanın

Listemizin son maddesinde, diğer üç seçenekten memnun kalmayanlar için önerebileceğimiz bir alternatifi ekledik.  Instagram’ı tüm özellikleriyle birlikte kullanmak istiyorsanız, bilgisayarınıza bir Android emülatörü yükledikten sonra Instagram uygulamasını kurabilirsiniz. Böylece Instagram’ı bazı özelliklerinden yoksun olarak kullanmaktan ziyade tam anlamıyla kullanabilirsiniz. Yine burada az önceki seçenekte dediğimiz gibi bir risk barındırdığını söyleyelim. Ayrıca emulatörün bulunması , indirilmesi , açılması nispeten diğer yöntemlere göre daha çok zaman almaktadır.

Sosyal Medya uygulamaları hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için ilgili kategorimize göz atınız : Sosyal Medya

Bu yazımıza oy verir misin ?
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.