Morbius Nasıl Bir Film | Konusu | Fragmanı | Oyuncuları

Morbius filmi eğer vampir temalı filmlerden hoşlanıyorsanız muhtemelen ilginizi çekecek bir yapım olduğunu söyleyebiliriz. Son zamanlarda vizyona bu kadar kaliteli bir vampir filmi girdiğini hatırlamıyoruz açıkçası. Bu arada vampir dediysek öyle bildiğiniz kötü niyetli sırf kan içmek için yaşayan ya da yaşamaya çalışan eski çağ vampirleri gelmesin aklınıza bu vampir oldukça da kahraman bir vampir. Nede olsa o geçmişin de bir bilim adamı.

Morbius Filmi Hakkında

1 Nisan 2022 itibari ile gösterime giren film 1 saat 45 dakika sürüyor ve beklendiği gibi Aksiyon , Fantastik , Macera kategorilerinde yer alıyor. Sonuçta vampir temalı bir film dram kategorisinde yer alacak değil ya. Filmin yönetmenliğini Daniel Espinosa yapıyor. Bu adam kimdir diyenelr için küçük bir bilgilendirme geçelim. Kendisi , Şili asıllı İsveçli bir film yapımcısı , yönetmen ve aynı zaman da senarist. Büyük başarı getiren çekmiş olduğu 2010 yapımı Easy Money ve 2012 yapımı Safe House filmleri birçok film festivalinde yayınlanmıştır. Filmin imdb puanı 10 üzerinden 5 tir. Güncel imdb puanını buradan takip edebilirsiniz.

Morbius Film Konusu

Morbius, hastalığına deva bulmaya çalışırken bambaşka bir varlığa dönüşen bilim insanı Dr. Michael Morbius’un hikayesini konu ediyor. Dr. Morbius, muzdarip olduğu nadir görülen kan hastalığını, deneysel bir yöntemle tedavi etmeye çalışır. Hastalığı, elektroşok terapisi ve vampir yarasaları kullanarak iyileştirmeye çalışan Morbius, korkunç bir sonuçla karşı karşıya kalır. Deneysel tedavi ile vampire dönüşen Morbius’un hayatında artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır. Birçok zorlu durumla mücadele etmek zorunda kalan Morbius’un hayatta kalmak için sürekli kana ihtiyacı vardır ve artık ışığı çıkması imkansızdır. Bu sorunların yanı sıra o, birçok insanüstü güce de sahip olur.

Morbius Film Oyuncuları ve Karakterler

Filmin başrollerinde Doctor Who, The Crown gibi yapımlarda yer alan Matt Smith ve Suicide Squad filminde Joker olarak izlediğimiz Jared Leto başrolde yer alıyor. Filmde ayrıca Tyrese Gibson, Michael Keaton ve Adria Arjona yer alıyor.

Jared Leto – Dr. Michael Morbius
Matt smith – Loxias Crown
Tyrese Gibson – Simon StroudMichael Keaton
Adria Arjona – Martine Bancroft
Jared Harris
Charlie Shotwell – Genç Michael
Corey Johnson
Al Madrigal – Ajan Rodriguez
Abraham Popoola – Ryan
Kadrolsha Ona Carole – Nobel Ödüllü Konuk
Archie Renaux – Bobby
Amanda Perez – Muhabir # 4
Tom Forbes – Finans Bro
Tina Louise Owens – Nobel Ödüllü Elbise Konuğu

Morbius Film Fragmanı

Daha fazlası için : Dizi ve Film Tanıtımları

Bu yazımıza oy verir misin ?
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.